behinsaz
27 اسفند 1401 - 11:30

اختصاص ۳۳۶۲ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت‌های ناشی از زلزله‌های بشرویه و طبس

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از اختصاص سه هزار و ۳۶۲ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت‌های ناشی از زلزله‌های بشرویه و طبس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، علیرضا عباس‌زاده در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با پیگیری استاندار و بر اساس درخواست ستاد مدیریت بحران استان، هیئت دولت، پرداخت اعتبار لازم برای جبران خسارت‌های ناشی از زلزله‌های 22 آذرماه و سوم دی‌ماه امسال شهرستان‌های بشرویه و طبس را تصویب و ابلاغ کرد. 

وی تصریح کرد: بر اساس این تصویب نامه، دولت هزار و 50 میلیارد ریال برای جبران خسارت‌های وارده به اماکن مسکونی شهری و روستایی و نیز تأسیسات زیربنایی دولتی و عمومی و زیرساخت‌های بخش کشاورزی اختصاص داد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از اختصاص 800 میلیون ریال کمک بلاعوض جهت احداث هر واحد مسکونی شهری و روستایی خبر داد و گفت: کمک بلاعوض تعیین شده جهت انجام تعمیرات واحدهای مسکونی و تجاری شهری و روستایی خسارت دیده از زلزله به ازای هر واحد 200 میلیون ریال در نظر گرفته شده است. 

وی تأکید کرد: برای تأمین لوازم معیشتی شامل لوازم خانگی و سرمایه‌ای، به ازای هر واحد مسکونی شهری و روستایی خسارت دیده مبلغ 150 میلیون ریال پرداخت خواهد شد. 

به گفته وی؛ برای بازسازی تأسیسات دولتی و عمومی و نیز زیرساخت‌های بخش کشاورزی خسارت دیده در زلزله 200 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از تعیین مبلغ 2 هزار و 312 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی گفت و اظهار داشت: تسهیلات تعیین شده برای احداث هر واحد در مناطق شهری تا سقف 3 هزار و 500 میلیون ریال با سود و کارمزد 6 درصد تعیین شده است.

عباس زاده تصریح کرد: سقف تسهیلات تعیین شده برای هر واحد مسکونی در مناطق روستایی سه هزار میلیون ریال با سود و کارمزد 5 درصد است.

وی با بیان اینکه تسهیلات تعیین شده برای تعمیرات واحدهای شهری و روستایی به ازای هر واحد تا سقف 300 میلیون ریال است، متذکر شد: سقف تسهیلات تعیین شده برای تأمین لوازم معیشتی (لوازم خانگی و سرمایه ای) به ازای هر واحد 300 میلیون ریال است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: جهت بازسازی واحدهای دامی خسارت‌ دیده نیز به‌ازای هر واحد تا سقف 300 میلیون ریال تسهیلات پرداخت خواهد شد. 

انتهای پیام/ 252/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098769